Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mała kancelaria czy duża?
#1
Witajcie,

Mam na oku jedną kancelarię prawniczą, mianowicie http://engelgardt.pl. Mam jednak dylemat, bo nie jest to zbyt duża kancelaria, tzn. nie zatrudnia wielu prawników, a zawsze dobra kancelaria kojarzyła mi się z czymś takim. Jak sądzicie, mała kancelaria może tyle co duża? Czy jednak szukać kogoś innego?
"Ten się najlepiej cieszy kto uciechą nie grzeszy"
Odpowiedz
#2
Wiesz, to zależy. Do wielkich spraw potrzeba może dużej kancelarii. Skoro jednak rozważasz usługi Engelgardt, to biorąc pod uwagę gałęzie prawa, którymi się zajmują, to ich kompetencje powinny wystarczyć, tym bardziej że to uznana kancelaria adwokacka. Musisz też wziąć pod uwagę, że takie kancelarie współpracują także z innymi prawnikami, o których może nie ma mowy na stronie, ale tak jest na pewno.
"Kto zjadł mięso niech zje i kości"
Odpowiedz
#3
Małe kancelarie adwokackie mają się dobrze. Innym doskonałym przykładem jest choćby http://www.wegrzynowski.pl. Tego typu kancelarie trafiają do szerokiego grona odbiorców ze względu na swoją kameralność, a co za tym idzie – atrakcyjne ceny. Może takie kancelarie prawnicze nie pociągną wielkiej sprawy, ale umówmy się, że takich spraw nie ma za wiele, co oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo bliskie 100%, że będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Odpowiadając na pytanie z tytułu, ja bym wybrał małą kancelarię, bo współpracując z takową, będziemy mieć większe poczucie, że w naszą sprawę ktoś się zaangażował.
"Miej tyle ile potrzeba koniecznie nie żyjesz wiecznie"
Odpowiedz
#4
To, ile dana firma zatrudnia pracowników (w tym przypadku akurat prawników), nie zawsze przekłada się na jakość obsługi z ich strony czy poziom świadczonych usług. Należy o tym pamiętać i wziąć sobie do serca. Dajmy na to kancelarie notarialne (przykładowo http://notariusz-giemza.pl) nie zatrudniają specjalnie dużo notariuszy, a czynności notarialne wykonywane są przez nich na odpowiednio wysokim poziomie. Istotne jest też to, o czym wspomniał Sorpman. Otóż, jeśli korzysta się z usług kameralnej firmy, ma się to poczucie, że jest się ważnym dla obsługującej nas firmy, a to spory atut. Poza tym, im więcej ludzi czymś się zajmuje, tym jest większa kołomyja.
"Dumny nie przyzna się do swojego upokorzenia"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kolportaż ulotek

regały magazynowe