Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolonoskopia - jak wygląda to badanie? Czy mam się czego obawiać ?
#1
Witam , lekarz zlecił mi wykonanie badania o tajemniczej nazwie kolonoskopia. Kiedy pierwszy raz usłyszałam tę nazwę nic mi ona nie mówiła. Teraz już wiem na czym polega to badanie. Czy odczuwaliście ból podczas badania? Może możecie mi polecić jakąś klinikę , która zajmuje się prywatnym wykonywaniem takich badań. Będę wdzięczna za informację.
Odpowiedz
#2
Witaj , ja miałem ostatnio robioną kolonoskopię. To badanie owiewa masa dziwnych opowieści snutych przez pacjentów, którzy nie mieli jeszcze takiego badania . Ja postaram się dość szczegółowo i jasno opisać jak wyglądał przebieg badania. Powiem tak... Byłem nastawiony na to, że mogę odczuwać delikatny ból więc poszedłem  na to badanie prawie bezstresowo. Otrzymałem zastrzyki domięśniowo i dożylnie. Na samym początku było ok ale zaczęło się przy pierwszym skręcie jelit. Jak dla mnie był to okropny ból, kolejne były przy kolejnych skrętach. Sytuacja powtarzała się przy każdym skręcie jelit.  Dodam że w dzieciństwie miałem robioną operację w obrębie jamy brzusznej. Miałem poważny wypadek samochodowy. W skutek którego musiałem przejść skomplikowaną operację. Lekarz od razu jak tylko wprowadził kolonoskop powiedział że mam zrosty, potem okazało się ze mam ich bardzo dużo i sam stwierdził że mam bardzo nietypowe jelito i pierwszy raz zetknął się z taką ilością zrostów. W pewnym momencie chciał już przerwać badanie żeby mnie nie męczyć Także ja pomimo iż nastawiłem się pozytywnie na to badanie przeszedłem je niestety w wielkim bólu. I powiem, wam, że ten ból był bardzo uciążliwy. Ale oczywiście nie chce nikogo straszyć napisałem tylko moje odczucia. Mój przyjaciel ze studiów na przykład przeszedł je bezboleśnie. Moim zdaniem wszystko zależy od anatomicznej budowy jelit pacjenta. I od delikatności lekarza. Mój był szalenie delikatny ale moje jelita odmawiały współpracy.
Odpowiedz
#3
Proszę podaj mi namiary na tego lekarza.
Odpowiedz
#4
Przepraszam, że nie napisałem wcześniej, zapomniałem na śmierć . Udaj się na badanie do kolonoskopia katowice będziesz zadowolona z pewnością.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości