Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie zajęcia poza lekcyjne wybieracie dla swoich pociech ? Czym się kierujecie?
#1
Zastanawiam się na jakie zajęcia pozalekcyjne zapisać swoje dziecko? Czym wy się kierowaliście podczas wyboru tych zajęć pozalekcyjnych?
Odpowiedz
#2
Wszelkie dostępne propozycje dobrze jest spisać i potem wspólnie z dzieckiem pomyśleć, co wybrać, biorąc pod uwagę zarówno jego zainteresowania, jak i osobowość oraz temperament. Głos decydujący powinna mieć tu osoba najbardziej zainteresowana, bo przecież zajęcia mają nie tylko dawać korzyści edukacyjne, ale powinny także sprawiać przyjemność. Jeśli więc korci cię, by zapisać syna czy córkę na lekcje gry na skrzypcach, bo sama niegdyś o tym marzyłaś, upewnij się, czy twoja pociecha również tego chce.Jednak nie zdawaj się wyłącznie na chęci dziecka, raczej pomóż mu wybrać, niczego nie narzucając, ale odradzając wybór, który mógłby być nietrafny. Żywiołowy 10-latek, któremu ciężko wytrzymać w ławce, świetnie poczuje się na zajęciach wymagających wysiłku fizycznego i pozwalających rozładować nadmiar energii, a takie, które wymagają skupienia (np. lepienie z gliny), szybko go znużą. Dla delikatnej, nieśmiałej 7-latki lubiącej rysować dobre będzie kółko artystyczne, ale warto też rozważyć gimnastykę. Zajęcia pozalekcyjne mogą bowiem służyć albo rozwojowi talentów, albo wzmacnianiu słabszych cech dziecka.
Odpowiedz
#3
Ja myślałam szczerze mówiąc tylko o jednych zajęciach. A tak szczegółowo to o zajęciach tanecznych . Mała jest zafascynowana kurs tańca dąbrowa górnicza. Bardzo by chciała tam chodzić.
Odpowiedz
#4
To może warto zapisać ją na te zajęcia taneczne bo przecież zajęcia opierają się na nauce najbardziej znanych technik tańca nowoczesnego: jazzie, street dance, Broadway jazzie, hip hopie. Nie ograniczają się tylko do jednego stylu, czerpiąc z różnych technik to co najbardziej wartościowe. Celem zajęć jest zarazem uwalnianie indywidualnej dziecięcej energii, jak i nauka pracy w grupie. Końcowym efektem zajęć jest choreografia łącząca wszystkie opisane elementy. Zajęcia poprawiają kondycję, rozwijają pamięć ruchową oraz pomagają wypracować właściwą postawę ciała. Dzieci poznają podstawowe techniki tańca nowoczesnego, będą też samodzielne układać własne choreografie. Pracując w grupie zawiążą nowe przyjaźnie. Sądzę że warto.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kolportaż ulotek

regały magazynowe