Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Druk w technologii 3D.
#1
Witam serdecznie wszystkich , może tutaj na tym forum znajdę bratnią duszę , która interesuje się tematem druku w technologii 3d. Aż wstyd się przyznać, że kobieta w moim wieku, skądinąd nie najmłodszym zaczyna interesować się techniką i technologią. Jakiś czas temu w telewizji oglądałam świetny program popularnonaukowy traktujący właśnie o drukowaniu różnych przedmiotów w technologii 3d. Szczególnie zadziwiła mnie precyzja druku i szerokie spektrum zastosowania wydrukowanych przedmiotów. Najbardziej zastanawia mnie zastosowanie technologii drukowania 3d w medycynie. To swego rodzaju przełom bardzo chciałabym zaczerpnąć więcej informacji na temat zastosowania tej techniki w medycynie. Spędza mi to sen z powiek. Bardzo zależy mi na tym żeby dowiedzieć się jak najwięcej w tym temacie i zgnębić wiedzę . Gdyby ktoś znał jakieś strony, posiadał wiadomości proszę o kontakt ze mną na forum. Pozdrawiam serdecznie,].
Odpowiedz
#2
Witam Pani Zofio, bardzo mi miło , że napisała Pani ten wątek. Ja jestem pasjonatem amatorem w dziedzinie druku 3d . Dlatego tez ośmieliłem się napisać mój skromny komentarz. Ja uważam, że drukarki 3d mają przed sobą wielką i świetlistą przyszłością medycyny.Drukowanie 3D pozwala na tworzenie obiektów z niedostępną nigdy wcześniej na masową skalę precyzją oraz stosunkowo niską ceną w przeliczeniu na sztukę produktu, w małym stopniu uzależnioną od jego nakładu. Dlatego też interesuje się tą techniką wielu naukowców , lekarzy i przedsiębiorców. Technologia druku 3D łączy w sobie wiele pożądanych komercyjnie zalet czyli: łatwość projektowania, wysoką precyzję wykonania, niską cenę finalnych produktów oraz stosunkowo krótki czas pomiędzy pomysłem, a jego fizyczną realizacją. Jestem pełny podziwu dla firm zajmujących się zastosowaniem drukarek 3d w służbie medycyny. To ważne aby się ciągle rozwijała i doskonaliła.
Odpowiedz
#3
Dziękuje serdecznie za odpowiedź, szczerze mówiąc to nie spodziewałam się, że ktoś na tym forum będzie podzielał moje zainteresowania. Wspaniale, że mi Pan odpisał bardzo się z tego cieszę. Przynajmniej nie jestem osamotniona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kolportaż ulotek

regały magazynowe