Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co najczęściej pada łupem złodziei na budowach ?
#1
Witam, tak jak w temacie. Co najczęściej pada łupem złodziei na budowach ? Jakie wy macie doświadczenia z tematem kradzieży podczas budowy ?
Odpowiedz
#2
Ginie wszystko.Drobny sprzęt, wiertarki i młotki udarowe . Rzadko udaje się odzyskać skradzione rzeczy.Z placów budowy znika wszystko, co wpadnie w ręce złodziejom. Giną materiały budowlane, specjalistyczne narzędzia, a nawet zamontowane okna, kotły, drzwi garażowe. Za oknem jeszcze króluje kalendarzowa zima, ale wiosna powoli przypomina o swoim powrocie. Na place budów wracają robotnicy i... złodzieje. O ich zainteresowaniu przekonują się, najczęściej boleśnie, inwestorzy budowlani. Złodzieje korzystają nieobecności właścicieli i kradną wszystko, co ma jakąkolwiek wartość. Na kradzione materiały budowlane, zwykle o wiele tańsze od oferowanych w hurtowniach, zawsze znajdzie się nabywca.Specjalistyczne narzędzia i materiały budowlane. Na kradzież narażone są  rozdzielnice elektryczne, okna, szczególnie tuż po zamontowaniu a także grzejniki, kotły i armatura instalacyjna. Złodzieje kradną drzwi garażowe, napędy do bram wjazdowych. Zdarzają się także kradzieże świeżo posadzonych roślin i krzewów ozdobnych. Złodzieje nie gardzą nawet drobnymi przedmiotami. Wszak wszystko można sprzedać. Jak nie ma klienta, który buduje dom, to kradzione przedmioty metalowe lądują w skupie złomu.
Odpowiedz
#3
A czy można jakoś zabezpieczyć się przed takimi kradzieżami i złodziejami? Może macie jakies patenty?
Odpowiedz
#4
Ludzie różnie sobie radzą. Wymontowują i ukrywają newralgiczne elementy instalacji i urządzeń, tak by stały się bezużyteczne dla złodziei. Niektórzy zakładają systemy alarmowe w domach w stanie surowym zamkniętym, lub powierzają ochronę wyspecjalizowanym agencjom. Zdarza się, że przed wprowadzeniem do wykańczanego domu, właściciele sami lub za pomocą wynajętych osób, pilnują swego dobytku. Ratunkiem w przypadku strat wynikłych z kradzieży, może być także ubezpieczenie inwestycji. Materiały budowlane należy kupować na bieżąco. Nie są wówczas składowane i i nie stanowią okazji dla złodzieja. Dużo ryzykują inwestorzy, którzy pozostawiają dom bez nadzoru w czasie prac wykończeniowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kolportaż ulotek

regały magazynowe