Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cała prawda o aranżacji wnętrz
#1
Tak jak w temacie. Potrzebne to jest nam do życia? Dlaczego usługa u jednego projektanta we Wrocławiu kosztuje x, a u innego 10x?
"Ten się najlepiej cieszy kto uciechą nie grzeszy"
Odpowiedz
#2
Aranżacja wnętrz Wrocław to ciekawy temat, który w innych miejscowościach ma się podobnie. Tak jak napisałeś, ceny różnych projektantów wnętrz znacznie od siebie odbiegają. Kiedyś postanowiłem poświęcić na tę kwestię kilka godzin, aby zapoznać się z kompetencjami wybranych biur architektury wnętrz i cennikiem ich usług. Wyciągnąłem wniosek na podstawie tych obserwacji, że umiejętności i doświadczenie nie mają wpływu na cenę, tylko narzucona marża. Jedne biura architektury wnętrz wolą obsługiwać jednego klienta na miesiąc, inne kilku po tańszych cenach. Każdy wyjdzie na swoje.
"Dumny nie przyzna się do swojego upokorzenia"
Odpowiedz
#3
Dobrze wyposażone biuro z ciekawym rozmieszczeniem mebli na pewno jest jego sporą zaletą. Kontrahenci, których przyjmujemy w biurze, będą czuli się u nas dobrze i chętniej podejmą z nami dialog i co za tym idzie - współpracę. Najważniejszą rolę odgrywają meble gabinetowe. Jeżeli chodzi o wnętrze mieszkania, to jego aranżacja przybiera nieco inne znaczenie. W mieszkaniu to my powinniśmy czuć się komfortowo i swobodnie. Nie ma co ukrywać, że w stylowym wnętrzu, gdzie wszystko ze sobą współgra i stanowi jednolitą całość, będziemy najzwyczajniej w świecie bardziej szczęśliwi i mniej sfrustrowani. Jest to warte wszystkich pieniędzy.
"Miej tyle ile potrzeba koniecznie nie żyjesz wiecznie"
Odpowiedz
#4
Zgadzam się z Sorpmanem, że jest to warte wszystkich pieniędzy, choć oczywiście istnieje wiele biur architektury wnętrz, które wykonują tego typu usługi po całkiem przyzwoitych cenach. Myślę, że w całej tej usłudze nie najważniejszy jest sam projekt, a jego realizacja, czyli m.in. produkcja i dobranie odpowiednich mebli do wnętrza. Według mnie w 90% to odpowiednie meble, np. meble biurowe, odpowiadają za styl danego wnętrza. Wracając do kosztów za te usługi, to faktycznie zależy to bardziej od polityki danego biura architektury wnętrz, ale także od liczby zatrudnionych pracowników mogących przyczynić się do realizacji usługi projektowania wnętrz (im więcej pracowników zatrudnia biuro, tym teoretycznie tańsze powinny być usługi, bo mogą oni udźwignąć większą liczbę projektów w danym okresie).
"Kto zjadł mięso niech zje i kości"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

kolportaż ulotek

regały magazynowe